Terminal bez opłat do 36 m-cy!

Image

TERMINALE PŁATNICZE

Posiadamy szeroką gamę bezpiecznych, niezawodnych i wydajnych terminali, które sprawiają, że bezgotówkowe płatności stają się bardzo łatwe.

Image

Terminale przenośne

Przenośne terminale płatnicze umożliwiają klientom dokonywanie płatności tam, gdzie jest to dla nich najwygodniejsze. Najczęściej wykorzystywane są w hotelach, restauracjach lub taxi.

Główne cechy:

  • Małe rozmiary.
  • Elastyczny w użyciu dzięki GPRS i Bluetooth.
  • Niezawodny akumulator.
  • Transakcje zbliżeniowe i mobilne.
  • Standard bezpieczeństwa PCI PTS 3.x, DC-POS 2.5.
Image

Terminale stacjonarne

Najczęściej spotykany terminal płatniczy. Wykorzystywany wszędzie tam, gdzie klient może podejść do kasy, czyli zarówno w mniejszych, jak i większych sklepach, stacjach benzynowych.

Główne cechy:

  • Szybkość transakcji.
  • Wszechstronność.
  • Transakcje zbliżeniowei mobilne.
  • PCI PTS 3.x & 4.x.
Image

Terminale zintegrowane

Rozwiązanie do szybkich płatności w sklepach wysokotransakcyjnych, gwarantujące maksymalną wydajność nawet w przypadku dużej liczby klientów.

Główne cechy:

  • Szybkość transakcji.
  • Intuicyjny interfejs.
  • Duża klawiatura z podświetleniem, wyświetlacz LCD.
  • Transakcje zbliżeniowei mobilne.
  • Standard bezpieczeństwa PCI PTS 4.x.

W naszej ofercie znajdziesz terminale płatnicze, dzięki którym płatności bezgotówkowe nie będą stanowiły najmniejszego problemu. Posiadamy terminale przenośne, zintegrowane oraz stacjonarne. Gwarantujemy, że każdy sklep czy inna placówka handlowa znajdą u nas wszystko to, czego szukają, by umożliwić dokonywanie bezpiecznych i szybkich płatności. Zanim przejdziemy do omawiania terminali, wyjaśnimy czym jest to urządzenie i podpowiemy jaki terminal wybrać oraz na co zwracać uwagę.


Co to jest terminal płatniczy?

Terminale płatnicze są urządzeniami, które służą do przyjmowania płatności kartami płatniczymi. Obecnie można wyróżnić jeszcze jedną płatność, która stała się bardzo popularna, a mianowicie płatność telefonem. Przed wyborem terminala płatniczego warto się zastanowić czy ma on być ono zintegrowane z kasą fiskalną lub drukarką. Posiadamy terminale, które można zintegrować z innymi urządzeniami jak i te działające samodzielnie. Terminal płatniczy to inaczej terminal POS, z angielskiego point of sale (punkt handlowy).


Jaki terminal płatniczy wybrać czyli rodzaje terminali

Terminale płatnicze można podzielić na dwa rodzaje - mobilne i stacjonarne. Terminale stacjonarne (POS) wymagają stałego zasilania prądem i dostępu do internetu (stacjonarnego lub mobilnego GPRS). Jeśli prowadzisz punkt usługowy taki jak salon fryzjerski czy warsztat samochodowy i posiadasz stanowiska kasowe, ten terminal płatniczy okaże się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Z kolei mobilny terminal płatniczy jest mały, lekki ma wbudowane baterie i korzysta z łączności GPRS, gdyż jest zasilany kartą SIM lub łączy się przez wi-fi. Wszystko to sprawia, że tego rodzaju terminal płatniczy może działać w dowolnym miejscu. Tego typu urządzenie akceptuje płatności smartfonem i zegarkiem. To dobre rozwiązanie jeśli posiadasz firmę kurierską lub restaurację.

Przed wyborem terminala płatniczego warto przemyśleć jego koszt. Może on być uzależniony od rodzaju urządzenia, formy korzystania z niego (dzierżawa lub zakup), wysokości prowizji od transakcji, miesięcznego abonamentu za użytkowanie, stawek operatora, kosztów związanych z nabyciem terminala, promocji banków lub możliwości przystąpienia do programu Polska Bezgotówkowa.


Czym kierować się przy wyborze terminala płatniczego?

Terminale płatnicze są bardzo wygodnymi urządzeniami, jednak przed ich wyborem warto się zastanowić i podpytać operatora o kilka ważnych kwestii. Zapytaj o liczbę kanałów płatności, banki współpracujące z firmą, rodzaje kart płatniczych. Dowiedz się jak wyglądają koszty związane z nabyciem sprzętu - instalacją, dzierżawą, aktywacją. Spytaj jak kształtują się prowizje i ile procent od transakcji pobiera operator. Kolejną ważną kwestia jest czas księgowania pieniędzy na rachunku firmy (może to trwać jeden dzień lub dłużej). Warto wiedzieć czy informacje o transakcjach są wliczone w koszty usługi czy trzeba za nie dodatkowo płacić. Spytaj operatora czy serwisowanie terminala płatniczego wiąże się z dodatkowymi opłatami i czy można dostać terminale płatnicze zastępcze. Ponadto dobrze jest skonsultować takie kwestie jak ewentualne szkolenia z obsługi terminali płatniczych, przewalutowanie transakcji, dostęp do usług dodatkowych, limity obrotów, dostęp do internetu, opłatę za kartę GPRS, cenę stacji dokującej, koszty związane z wcześniejszym rozwiązaniem umowy.


Terminal płatniczy - dlaczego warto w niego zainwestować?

Posiadanie własnego terminala płatniczego staje się prawie normą. Do niedawna dla wielu firm opłatą nie do przejścia jeśli chodzi o posiadanie terminali płatniczych była opłata interchange trafiająca do banku obsługującego kartę płatniczą. W 2015 roku została ona jednak obniżona, dzięki czemu terminale POS stały się bardziej opłacalne. A dlaczego warto zainwestować w terminale płatnicze? Ponieważ terminal kart płatniczych posiada wiele zalet. Oto one:

  • zmniejsza się koszty obsługi gotówki
  • zwiększa się utarg - dowiedziono, że klienci, którzy płacą kartami wydają więcej pieniędzy
  • wzrasta atrakcyjność usługi - wiele osób rezygnuje z zakupu kiedy okazuje się, że nie można dokonać płatności kartą
  • obsługa jest szybsza, gdyż nie trzeba wydawać klientowi gotówki
  • terminale płatnicze zwiększają bezpieczeństwo, gdyż nie trzeba przechowywać dużej ilości gotówki w kasie fiskalnej
  • możliwa jest dywersyfikacja usług czyli za pośrednictwem płatności kartą można kupić doładowanie lub opłacić rachunki
  • możliwa jest integracja z innymi usługami operatora
  • firma zyskuje pozytywny wizerunek dzięki temu, że posiada czytnik kart bankowych

Czy są jakieś minusy? Terminal do kart płatniczych może przestać działać w wyniku awarii. Kolejnym minusem to obsługa terminala płatniczego i związane z nią koszty.


Terminale płatnicze własne czy dzierżawione - co warto wybrać?

Jeśli posiadasz własny terminal płatniczy zapłacisz prowizję od 1,39 do 1,5 procent od każdej transakcji z pominięciem kosztów zakupu produktu. Kiedy zdecydujesz się na wynajem, prowizja będzie mniejsza, ale za to nie unikniesz kosztów związanych z rozwiązaniem umowy. W przypadku dzierżawy koszt miesięczny to 50 złotych, ale system abonamentowy może być niekorzystny dla biznesów sezonowych. Gdy prowadzisz działalność okresową dobrym rozwiązaniem może się dla Ciebie okazać terminal bez abonamentu.


Jak wybrać dostawcę usług?

Na rynku działa wiele firm pośredniczących w świadczeniu usług bezgotówkowych. Jednak aby mieć pewność, że Twój partner jest rzetelny i profesjonalny, powinieneś zaostrzyć kryteria wyboru. Najlepiej aby należał on do Komitetu Agentów Rozliczeniowych działającego przy Związku Banków Polskich. Możesz także rozważyć przynależność do programu Polska Bezgotówkowa. To dobre rozwiązanie jeśli jesteś małym lub średnim przedsiębiorcą, w ciągu ostatniego roku nie przyjmowałeś transakcji bezgotówkowych, Twoja sieć handlowo-usługowa posiada maksymalnie 5 placówek, podpiszesz umowę na 12 miesięcy, oczekujesz maksymalnie 3 terminali. My natomiast sprzedajemy usługi jednego z największych w Europie agentów rozliczeniowych - SIX Payment Services. Jest to rzetelny i sprawdzony partner, który na rynku działa od 40 lat czyli nawet dłużej niż rynek kart płatniczych w naszym kraju.

Pamiętaj, że posiadanie terminala płatniczego to nie wszystko. My dostarczymy Ci najlepszych rozwiązań, ale nie możesz zapomnieć o klientach. Wiemy, że Twój terminal powinien być wyposażony w takie funkcje jak DCC czyli płatność w walucie kart, preautoryzacja (tymczasowe zablokowanie środków na koncie klienta), doładowania telefonów, Cashback (klienci nie będą musieli szukać bankomatów, u Ciebie wypłacą gotówkę), opłaty rachunków (dobra opcja dla klientów - seniorów).